Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze použít právo stavby?

Zdravím,

obracím se na vás se svým problémem.

S přítelkyní chceme stavět dům. Pozemek je z rodinných důvodů napsaný pouze na mě (darování 1/2 pozemku přítelkyni není možné). Stavbu chceme samozřejmě stavět a financovat společně, tudíž chceme každý vlastnit 1/2 hotové stavby. Je možné použít právo stavby, do kterého bych zahrnul stavbu budoucího domu s tím, že by 1/2 připadala mně a 1/2 přítelkyni? Respektive bych tím oprávnil přítelkyni na stavbu jedné poloviny našeho domu na mém pozemku. Lze to nebo je lepší ošetřit stavbu nějakou smlouvou, kdy bych vše měl na sebe, přítelkyně by financovala polovinu nákladů a v případě problému (našeho rozchodu) by byla odškodněna 50% všech investovaných společných nákladů? Děkuji za odpovědi :)

(darování 1/2 pozemku přítelkyni není možné) - uveď zákonný dôvod, ak nie si viazaný ako obdarovaná osoba na mieru ušitou darovacou zmluvou s podmienkou vrátenia daru v prípade prevodu časti majetku na cudziu osobu.

Že ty chceš s priateľkou po čase vyhúpať? Vypšikať ju z nehnuteľnosti.