Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stání v jednosměrce

Zdravím,

když je jednosměrka široká dejme tomu např. 7 metrů a při zaparkování auta na jedné straně zbydou více než 3 metry. Když před ní nebude žádný zákaz a je zvykem v té ulici stát pravo, takže tam několik aut vpravo stát bude a ti noví řidiči, kteří o tom nevědí, zaparkují vlevo s tím, že je možné je bez problému objet. Sice by tam ostatní řidiči kličkovali, ale jinak to možné bez možného odtažení či pokuty je, ne?

Při parkování u okraje vozovky musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh o šíři minimálně 3 metry (pokud se nepletu) v každém směru jízdy, takže v jednosměrce je to ten jeden třímetrový pruh, ale pokud nejsou parkovací místa vyznačena vodorovným značením, je celkem šumák, jak auta stojí. Spíš pak jde o to, že auta odstavená u jednoho kraje jsou pohodnější třeba pro hasiče, když mají někde prohučet s cisternou…