Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno jakym pravem po me fb vyzaduje mou fotku

Ahoj, mam mensi otazecku. Tuhle sme si zalozil FB, vse ok pridavam si pratele a najednou blok s duvodem:
"Nahrajte fotku, na ktere je videt vas oblicej. Zkontrolujeme ji a pak ji z nasich serveru trvale odstranime."

Chci se zeptat jakym pravem po me fb vyzaduje mou fotku, osobne to beru jako porusovani prava o ochrane soukromi, kdyz tam proste nechci dat fotku tak me nikdo nutit prece nemuze. Navic nechci, aby ma fotka poletovala nekde po USA + neverim jim, ze by ji odstranili..
Změna předmětu, původně: Facebook (Kurt)

Ale oni prece nemaji pravo po nekom chtit oblicej, to proste nejde do hlavy asi bude neco pravdy na tom, ze je to CIA nastroj zdarma ke spehovani celeho sveta, ja jim fotku proste nedam nechapu to ten FB je v pici.. No ja myslel spis ochranu soukromi, nikdo mi nezaruci ze by tu fotku smazali.

Chcete-li používat nějakou službu, musíte se řídit jejími pravidly. Pokud na Facebook přistupujete „nestandardně“,
nedivte se, že vůči Vám postupuje nestandardně i FB. Já mám účet na FB už skoro deset let, ale fotku po mně FB
nikdy nechtěl. Pravda, moc jej nepoužívám…

Viz. tema na PC poradne, tento uzivatel pristupuje nestandardne pres Tor, ale mnoho jinych funguje zcela standardne a deje se jim to take. To ze se to jednomu z desiti nedeje, neznamena ani ze se to nedeje nikomu a ani ze se to nemuze stat nekdy v budoucnu. Me zjisteni zatim ukazuji, ze nejohrozenejsi jsou uzivatele, kteri na Facebook nechodi uplne pravidelne denne a zaroven chodi z vice zarizeni. Momentalne tak testuji pristup pouze z mobilni aplikace a uvidim, jestli me zase zablokuji a budou opet pozadovat fotku.

Účet na FB mám asi od roku 2009, kdy jsem hledala „ztracené“ spolužáky. (Díky účtům jejich dětí jsem
jich takto pár našla. ) Tehdy jsem tam chodila téměř denně, od té doby jsem hodně „polevila“, teď tam zajdu
tak dva– až třikrát za čtvrt roku (možná i za delší dobu).

Střídám různé prohlížeče, téměř pokaždé dostanu upozornění na přihlášení z nového (neznámého) zařízení,
přestože jde o stejný PC. Ale fotku po mně FB nikdy nechtěl. Nechce ji ani po mých dcerách nebo známých…

Pochopila bych, kdyby FB fotku vyžadoval už v pravidlech.
Ale nevyžaduje. Dává na výběr, jestli uživatel použije svou fotku nebo nic.

Národ miluje Facebook, okrem svojej jedinečnej, výnimočnej foto, zavesí do éteru zverejnené foto celej svojej širokej rodiny; mamina, babina, dedina, ocina, batoľa, lezoľa, bezzubé ciciakoľa, proste mimoriadne úspechy, ktoré mu z dospelých gulí a ochlpenej vagíny na svet vypadli, čo málokto na tomto svete dokáže.

Tí pracovitejší a sľušnejší občania, ktorí si nadobudli svoj majetok statočnou prácou po roku 1989, sa vyfotia opretí vedľa svojho súkromného lietadla alebo sa zvečnia na pochromovanej, 5000kW jachte, zaparkovanej v prístave v Stredomorí či slnečnej Kalifornii.

Nepotrební hlupáci pre spoločnosť, zbytoční učitelia, zdravotné sestry, robotníci za pásom, predavačky, čašníci, pekári, strojní zámočníci, pôdohospodári, vodári, murári, smetiari a spol. prachspostých ničomníkov, tí radšej zalezú, lebo neovládajú prácu s dôležitým Facebookom, nevlastnia PC a hlavne na hovadiny nemajú čas lebo sú radi, že prežívajú.