Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DPH ze vstupného

Dobrý den,
jsem student gymnázia a momentálně píši závěrečnou práci.
Mohl bych se zeptat, když jako fyzický osoba pořádám festival pro zhruba 150 lidí a každému prodám vstupenku za 50 Kč, jsem povinen odvádět DPH? Pokud někdo budete tomuto dotazu ochotný věnovat čas (byl bych Vám opravdu vděčný), poradili byste mi prosím, kde mám informaci dohledat, abych ji potom v práci mohl ocitovat?

Ako fyzická osoba zdaňuješ zisk. Tzn. podávaš štandardné daňové priznanie, kde náklady, ktoré si vrazil do organizovania festivalu idú do položky výdaje a to, čo vyberieš na vstupnom sú príjmy. Citovať môžeš napr. návod na zadnej strane daňového priznania.