Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proplacení přesčasů

Dobrý den,

Pracuji jako Městský strážník v nepřetržitém provozu, v pracovní smlouvě máme uvedených 40 hodin týdně. Po kontrole Inspektorátu práce bylo zjištěno, že je to v rozporu se zákoníkem práce, kdy má být pracovní doba pouze 37,5 hodn týdně. Zaměstnavatel je ochoten doplatit příplatek 25% za práci přesčas, nikoli však plat za 2,5 hodiny týdně. Argumentuje to tím, že jsme prý již dostali ty 2,5 hodiny zaplaceny v platové třídě a tarifu dle platové tabulky podle nařízení vlády č. 564/2006 Sb. Jak to tedy je, kdo je v právu? Děkuji za odpověd.

Podle mne jste v právu Vy.
„Tabulkový“ plat je za stanovenou týdenní pracovní dobu, v tomto případě za 37,5 hodin.
Za práci přesčas Vám náleží plat + příplatek.

Mzdové/platové nároky se promlčují po třech letech → nárokovat můžete tři roky zpětně.