Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Může matka rozhodovat o synovi, když ho mam soudně svěřeného do výchovy ja?

Dobry den,
měl bych dotaz ohledně soudně svěřeného syna ve své péči.
Chci se zeptat jestli může matka rozhodovat o synovi, když ho mam soudně svěřeného do výchovy ja.
Například může synovi podepsat souhlas s nějakým zákrokem třeba u doktora nebo souhlas, aby si mohl dat tetovat.
Může mu matka podepsat souhlas, aby se ,15 ti léty syn dal tetovat?
Když ho mám já.

Děkuji za odpověď
Změna předmětu, původně: Souhlas (Kurt)

Furt ste obaja právoplatní, rovnocenní rodičia, s recipročnými právami k šťastne splodenému potomkovi. Nič s týmto stavom nenarobíš, jedine osloviť kompetentný úrad prípadne sa obrátiť súd so slovami, je to zlá matka, nechcem ju pri zasahovaní do mojej výchovy na vzdialenosť 50 bm od syna. Úrady podnet prešetria a včas zasiahnu.

Ak sa 15 ročný, mladistvý spratok, ozbrojený občianskym preukazom rozhodne, že bude tráviť prázdniny u jeho zákonnej matky, máš smolu. Nič s tým nenarobíš. Ale ani v prípade, ak by ho matka prehlásila k školskej dochádzke v svojom pobyte na ZDŠ alebo vyšší stupeň vzdelania počas školského roka s tým, že po vyučovaní bude tráviť voľný čas výhradne u matky na jej pobyte ak sú splnené podmienky s ubytovaním, tj. v.r. dom, byt s príslušenstvom so segregovanou izbou apod.

Jedine nahlásiť únos mladistvého jeho matkou, čo by ale z právneho aspektu nebol únos, ale iba právo rodiča čičíkať si na svojich prsiach zákonného (DNA) potomka, ktorý sa tak dobrovoľne, pri plnom vedomí rozhodol. Pravda, ak je potomok svojprávna osoba.