Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přiznávání daní, placení pojistného

Vážení,

zaregistroval jsem se jako OSVČ, abych mohl podepsat dohodu o provedení práce v IT kdy budu měsíc upravovat systémy v jedné společnosti a oni mi pak zaplatí. Poslali mi obálku z ČSSZ že výše záloh činí 2.061,- Kč, na ZP jsem také byl a řekli mi kolik mám platit. Otázka je co dál musím jako OSVČ platit, vím, že se mají nějak přiznávat daně na FÚ, tedy hádám, že až dostanu výplatu musím nějaké procento zaplatit státu, otázka je jaké a jestli je i něco víc co potřebuji vědět.

Děkuji za odpověď

Řešení:

Ne.

Ale proto, abys někde pracoval na DPP, nemusíš být OSVČ. A naopak, příjem z DPP (§6) není příjmem z podnikání (§7).

zaregistroval jsem se jako OSVČ, abych mohl podepsat dohodu o provedení práce

Tohle je nesmysl. Buď jsi podnikatel (OSVČ) a budeš fakturovat - nebo zaměstnanec (DPP) a dostaneš výplatu.

Takže si nejprve ujasni toto, od toho se odvíjí vše další...