Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dluh,odpojena elektřina a nový poskytovatel

Kamarád dluží INOGY za elektřinu, nyní asi 1. prosince 2017 mu odpojili elektroměr. Je možné, aby sepsal Smlouvu s jiným poskytovatelem elektřiny? Kamarád tvrdí, že ano. Já tvrdím, že nikoli, protože nový poskytovatel si zjistí, že jde o neplatiče a s ním neuzavře změnu v dodávce elektřiny. Je tomu tak. Děkuji mockrát za vysvětlení.

Děkuji za odpověď. To mě překvapuje. Takže klidně s neplatičem podepíše jiný poskytovatel Smlouvu? Hm... Jen prý chce nový poskytovatel zaplatit dopředu 3x měsíční sazbu za elektřinu. Takže kámoš nemá vlastně problém a může do toho jít, přitom u prvního poskytovatele elektřiny má dluh asi za 6 měsíců, přirazí mu poplatek za odpojení a také 0,05% úroku denně z dlužné částky. Takže visí 3 000,00 Kč, denně mu bude naskakovat úrok 1.50 Kč, tudíž ke dnešku za 6 měsíců to již dělá na úrocích dalších 270,00. Pěkné, asi má dost peněz...

Óóó... Tak jsem s ním telefonoval a lezou "pěkné" věci na povrch!!!
Kámoš bere nyní proud od kolegy ve vedlejším bytě do 1.1.2017. Půjčuje mu tedy zásuvku na televizor a chladničku. To jsou věci. Měl by si půjčovatel v nouzi však zjistit, zda je Smlouva opravdu uzavřena a odběr předplacen na ty 3 měsíce. Nehzledě k tomu, že takové půjčování elektřiny je, myslím, nezákonné, i když půjčovatel za něj platí odběr elektřiny...
Jaký je názor znalých borců?

No jen aby se nedivil,až mu třeba zablokují bankovní účet nebo rovnou zazvoní exekutor.Protože před odpojením ho určitě písemně varovali a vyzývali k vyrovnání dluhu a zvláště teď když u nich skončí,tak už dlouho čekat nebudou a budou to vymáhat soudní cestou.