Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Posta - drahsi balik za lacnejsie

Dobry den,

dnes som isiel na postu po 2 baliky suma 45€ a 25€ ale na poste bol aj balik 120€ ktory som nechcel vyzdvyhnut ale postarka mi dala za 45€ balik co mal stat 45€ ale za 25€ balik co mal stat 120€ a zistil som t az doma je to OK ? nemozem z toho mat problem ?nakolko chyba nastala u postarky za okienkom posty takze u mna bolo vsetko OK , lebo som na kamere ako jej davam peniaze a ona mne balik ale vsetko bolo Okey ( zistil som to az doma po otvoreni ) dakujem

ja som ten levny balik zaplatil priamo postarke lebo ho drorucila potom domov

ale ja ten 120€ som nechcel ani zaplatit lebo to poslali po zruseni objednavky z eshopu ale tak za 25 € namiesto 120 € si to chcem nehat

ci s tym nemozem mat problem z policiou alebo podobne ? a ak ano da sa ten balik vratit ? ako zistia co bolo v tom odosielatel to neprime ked to bude otvrene a bude to inac zabalene ... a na poste podla podacieho cisla vsetky baliky su zaplatene

ne lebo prisla policia ze som ja nieco urobil udala ma neaka postarka a pritom ona mi ten balik nedala dal mi ho niekto iny ale prisahala ze to dala ona podla zaznamu to dala ina a ona to zvalila na koleginu a chcel som ho vratit lebo to bol balik co som nechcel vobec prebrat ... ale oni mi nechceli vratit to co som za ten balik zaplatil tak som na to kaslal ked je to clovek co zvali svoju chybu na druheho a este nechce to vyriesit je to jej chyba a balik bol otvoreny az doma nieje mozne ho vratit nas5

su 3 baliky Balik A B C, balik C som nechcel prebrat lebo som objednal hlupost, balik A a B som chcel prebrat tak som isiel na postu dal som postarke cisla z balikov ona oskenovala natukala do PC a dala mi balik A a C a platil som za A a B ako mi povedala a ukazal jej PC no ja som si to vsimol az doma ked som to otvoril a skusal namonstovat a nepasovalo to tak som usudil ze mam zly balik madzi tym prisla ina postarka z balikom B ze chce sumu za nu dal som a dostal som balik B vecer asi ked koncili robili nventuru ci co neviem... po praci prisla za mnou aj z policajtmy ze som nieco urobil nezakonne riasilo sa to a na vyne bola postarka ktora ani to nebola nahlasit a tvrdila ze mi ona davala tie baliky no nedavala, policia povedala ze chyba nastala od postarky ktora ani nemala na to prist osobne respektive to mohla zvalit na druheho a ze som neporusil ziaden zakon a bol som ochotny vratit balik C no otvoreny krabica spalena lebo som bol v tom ze som obdrzal balik B nie C ..., a ona to nechcela lebo ze som to otvoril a bola to moja chyba, no policia v tom povedala ze chybu urobila ta co mi baliky dala ze ja niesom povinni kontrolovat co za baliky mi davaju ze mi dali sumu co som zaplatil a tak to aj malo byt ....

skusal som kontaktovat predajcu balika C ci by enbol ochotny to preprat naspet no ten nadavkami odpovedal ze otvorene veci nebude brat naspet a ze moze postarka poslat uplne nieco ine co on poslal

a este balik C na podacom listko ONLINE je dany ze je stale na poste no balik A a B je dany ze je doruceny adresatovy

PS bol aj balik D ale to doniesol kurier a ja v tom mam prehlad ze co chcem a balik co nechcm listok ostal doma neviem skade ho postarka zobrala ... mozno preto ze bolo vela balikov tak sa pomilila ale to by mala byt zaskolena ako pracovat ked ma zakaznik viac balikov

Pisal som mail na postu lebo tie postarky u nas su s prepacenim nekompletne ked volaju hned policiu a zdrzuju ma zbytocne ma vytiahli na stanicu kde som musel sediet skoro hodinu ....

Je to trochu složité,ale v jednom bodě snad jasné:

skusal som kontaktovat predajcu balika C ci by enbol ochotny to preprat naspet no ten nadavkami odpovedal ze otvorene veci nebude brat naspet a ze moze postarka poslat uplne nieco ine co on poslal

Tak se s nimi nehádej o nějakém otevření balíku a zakoupené zboží prostě vrať do 14 dnů bez udání důvodu.Jestli tedy máte v SR ten samý zákon o nákupu přes internet.Najdneš to i v obchodních podmínkách toho prodejce,pokud to nebyl nějaký soukromý nákup.
Zboží dražší si nechat nemůžeš i při chybě pošty,to by bylo bezdůvodné obohacení.