Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nájemní smlouva

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli je v pořádku z hlediska práva.
Když si otec od své dcery pronajme rodinný dům za 1000 Kč s tím, že bude o dům pečovat a spravovat ho.
A otec jako nájemce bude dále dům pronajímat tedy pod najímat. Vše je se souhlasem majitelky.

Je to v pořádku.

A je to v pořádku i ze strany sociální pracovnice, abych mohla žádat o sociální dávku Příspěvek na bydlení.

Děkuji za odpověď.

Proč tu všichni mluviju o podvodu.
Já zato přece nemůžu co chtějí udělat.
Majitelka domu chce pronajat dům svému otci a ten to chce dále podnajímat.
Já ses se jen ptal jestli když budu bývat v podnájmu mě to sociálka bude hradit příspěvek na bydlení.
Původně jsem chtěl to podnajímat ja ale majitelka s otcem se rozhodli jinak.
Přišel jsem o práci a už druhý měsíc jsem na ÚP a v péči mám dceru.
NEVÍTE JAKÁ JE SKUTEČNOST A ČLOVĚKA UŽ OSOČUJETE JAKO KDYBYCH BYL NĚJAKÝ KRIMINÁLNÍK.
DĚKUJI

Nikto ťa zatiaľ neocejchoval pravým menom.

Ak nie je v zmluve explicitne zakázaný podnájom, smelo z postu zákonného nájomcu prenajímaj voľné priestory komukoľvek a za akúkoľvek sumu, ktorú ti je (rozumej nájomcovi) tretí subjekt ochotný na dosku vyplatiť. Čo nie je zákonom vyslovene zakázané, v nájomnej zmluve riadne ošetrené, to je dovolené.

Žiaden súhlas prenajímateľa k podnájmu tretím osobám nepotrebuješ, mal si riadne veškeré náležitosti zmluvne ošetriť. Jeho chyba.

A proč tedy píšeš jak Tatar a nenapíšeš to tak, jak jsi to napsal teď? A taky si pleteš chtěl/chtěla a pronajímat/podnajímat/bydlet v nájmu/podnájmu. Majitelka to pronajme svému otci, u kterého budeš bydlet v podnájmu a to je celé nebo to budeš ještě podnajímat někomu dalšímu?

Bacha na to, kdo všechno tam bude mít trvalé bydliště, jelikož co jsem slyšel, u některých dávek se zohledňuje příjem všech osob v domácnosti.