Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem opatrovnictví na dítě

Dobrý den,
prosím o radu. Máme s manželkou 18 měsíční dceru a čekáme na červen další dítě.
Chtěli bychom nějak určit osobu, která by se v případě naší smrti o děti postarala. Do budoucna včetně těch zatím nenarozených (aby se již smlouva nemusela měnit).
Jedná se o opatrovnictví, včetně majetku, který by přešel na děti.
Děkuji za radu

tieto záležitosti obvykle riešia súdy podla vzniknutej situácie a deti sa zverujú bud na adopciu alebo do opatrovníctva žijúcim najbližším príbuzným etc,tam do toho začne štúrať aj sociálka,ktorá bude preverovať potencionálnych opatrovníkov alebo tých čo si deti adoptujú,také niečo,že Vy za života jednoznačne určíte zmluvou,kto bude v prípade Vašej smrti spravovať dedičstvo a preberie starostlivosť o Vaše deti pozná americké právo a právo spoločenstva britského královstva......jediné,čo je tu zaužívané a kto má akúsi právne nezáväznú povinnosť sa o takéto záležitosti postarať sú krstní rodičia,to je ale len taká morálna povinnosť z cirkevného,nie právneho pohladu,prípadný súd to vôbec nieje povinný brať nejakým spôsobom do úvahy,že dieťa má nejakých krstných rodičov,ktorí sa týmto spôsobom zaviazali,že sa o svoje krstné dieťa postarajú....