Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podvod při koupi grafické karty.

Dobrý den, je to už 3 měsíce co jsem poslal 8 tisíc korun předem na účet člověka, který mi měl obratem zaslat grafickou kartu. Jsem hloupý já vím. Policie pachatele vypátrala a ten se k činu přiznal. Problém je v tom že má exekuci a dluží celkem 133 tisíc korun. Soud ještě neproběhl, ale zajímalo by mě jestli bych mohl nějak své peníze poté získat zpět a zda mi pomůže novela zákona o ochraně obětí trestných činů kde dlužnou částku vyplatí stát a následně se stane on sám věřitelem. Moc děkuji za pomoc. Tato věc mi zničila 3 měsíce života a stále trpím depresí.

Můžeš u soudu požádat o vystavení platebního příkazu. Papíry od policie přilož. Pokud dotyčný proti tomu nepodá odpor, pohledávku uzná a když nezaplatí, můžeš ji vymáhat exekučně. O vystavení platebního příkazu můžeš požádat advokáta, ale zadarmo to nebude. Pokud má však dotyčný exekuce, bude uplatněno pravidlo - kdo dřív přijde, ten dřív mele. Takže se na tebe dostane až poté, co budou uspokojeni věřitelé, co podali žádost o exekuci před tebou. Jestli ti to za těch 8 litrů stojí.

K soudu by to měla dávat přímo policie. Bylo nás okradeno více stejným způsobem. Myslím, že se mnou dalších 9 lidí. Je pravda že s návratnosti moc nepočítám, ale novela zákona o ochraně obětí trestných činu by právě tohle měla změnit. Když je pachatel v exekuci měl by oběti vyplatit po podání žádosti na ministerstvo spravedlnosti stát a následně by částku po pachateli vymáhal stát sám.

Zde:

Vznikne fond pro odškodňování obětí zločinů. Dnes jim sice soud často přizná nárok na náhradu škody, ale oběť nic nedostane. Pachatel totiž nemusí mít majetek. Zákon umožní odškodnit oběti z propadlého majetku zločinců nebo z peněžitých trestů. Nově tak peníze už nebudou příjmem státního rozpočtu.

Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/zmeny-novy-rok-socialni-davky-rust-cen-dane-fep-/ekonomika.aspx?c=A171230_145417_ekonomika_amu

Pěkně by mne to naštvalo, ale jsou lidé co vychytralý příbuzní připraví o barkák za několik mega a oni se musejí každý vákend koukat, jak se tam chytráci koupou v bazénu. Jinak předpokládám, že jste nejprve zašel na policii a ta věc předala na státní zastupitelsví ... to by se Vám mělo vyjádřit jak postupují, podle jakého paragrafu atd ... . Nebo byl váš postup jiný?