Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Loterie pro kamarády

Dobrý den, v hlavě se mi rodí nápad, že bych pro své kamarády udělal loterii, kde bude třeba jenom 100 lidí, malý vklad do 100 Kč.
Mě z toho půjde třeba 5 % na náklady, losování udělá generátor náhodných čísel.

Snažil jsem se najít info o loteriích, ale všude narážím na nutnost být právnická osoba, složit jistinu a spousta dalších povinností.
To se týká i tak malého rozsahu? Nebo to nemusím řešit stejně, jako běžnou loterii?

Děkuji,Roman

Nad rámec dotazu: to bych tedy rád viděl těch 100 kousků, kteří se na to složí ]:)

Já bych postupoval následovně: s jedním z kamarádů bych se domluvil, že ten můj generátor jej náhodně vybere a o těch 10 táců, na které se nám kořeni složí, bychom se šábli. Snad si to tady ti tví loteriechtiví nepřečtou…

Za tu pětistovku pro tebe, jak píšeš, bych do toho nešel. Ani za 10x tolik - a tobě doporučuji totéž. Pokuty z nelegálních loterií mohou být oproti tomu likvidační, hledat to ale nebudu.

Nepodsouvej mi odpověď. Já bych se žádné soukromé loterie nezúčastnil, protože jsem přesvědčen, že by to byl podvod, viz výše, velmi jednoduché. A pravda, kluby neznám (a kdybych znal, moje noha by tam stejně nevkročila, proč?). Akorát překabátěné hospody (info z médií) s názvem "klub", jehož majitel se naivně domnívá, že vyčůral se zákazem kouření a EET.

A máš jistotu,že to nikdo z těch 100 účastníků časem nevykecá někde v hospodě nebo z lítosti,že nevyhrál právě on,po vypití pár panáků na žal a ztracený vklad rovnou někam nenahlásí?L-Core má pravdu,za tu pětistovku zisku bych to já taky určitě neriskoval.