Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Daňové priznanie v Českej republike

Pekný deň. Chcem sa opýtať, či je zamestnávateľ povinný podať daňové priznanie za zamestnanca alebo je to "dobrovoľne". Pracoval som celý rok u jedného zamestnanca bez iných príjmov. Zamestnávateľ tvrdí že mi daňové priznanie robiť nebude pretože som Slovák a nemám trvalý pobyt v Českej republike. Ďakujem za odpoveď

Obecně:

Zaměstnavatel za nikoho "daňové přiznání" dělat/podávat nemůže.

Možná jsi myslel "roční zúčtování daně" - pokud si chceš toho nechat u zaměstnavatele spočítat, musíš v růžovém formuláři "Prohlášení..." (podepisuje se vždy na začátku roku) vyplnit a podepsat, že to požaduješ. Do 15.2., čili času je dost. Musíš přitom doložit všechny případné podklady (děti, úroky z hypotéky, darování krve atd atd), pokud chceš uplatňovat další slevy, na které bys měl případně nárok.

Jak je to u zahraničních zaměstnanců, nevím. Nikdy jsem to nedělal a nikdy dělat nebudu, nebudu to tedy ani studovat… Zabývám se pouze občany ČR, kteří nepracují v zahraničí.