Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Legální obchodní e-mail a spam?

Dobrý den, marně prohlížím internet ve snaze zorientovat se v této problematice. Chápu, že rozesílání e-mailů s nějakou nabídkou na základě např odkoupené databáze není možné, ale to ani nechci. Mne se jedná o případy, když třeba pošlu e-mail s nabídkou nějaké firmě, které chci nabídnout spolupráci a nebo nějakou službu související s podnikáním (pro orientaci třeba: úpravu webu, tisk vizitek a nebo třeba úklid provozovny...), e-mailová adresa je v tomto případě vždy získána ze snadno dostupného zdroje (katalog firem, web firmy, vizitky apod). Je to takto legální sdělení? Dále mne zajíma legálnost obchodních e-mailů posílaných na základě veřejné nabídky či poptávky na inzertních serverech apod. - například nabízet zprostředkování prodeje, zprostředkování odkupu zboží, nabídka další možnosti kde zboží inzerovat a nebo nabízet poptávajícímu obstarání koupě či zprostředkování služeb..... Zvláštní kategorie je asi nabízení služeb v oblasti nemovitostí (výkup a služby RK). Prosím o pomoc ve zorrientování se kdy a jak zasílat obchodní e-maily legálně. Ještě musím dodat, že se zajímám o problematiku pouze když jde o nabídku "cílených služeb" a nikoliv hromadné rozesílaní (nevím jak to přesně popsat, ale myslím tím, že každý adresát dostane e-mail na základě toho kde jsem kontakt získal a jaké služby mu chci nabídnout - nikoliv hromadné rozesílání stejného e-mailu na více adres). děkuji

Nelegální je každé obchodní sdělení, ke kterému není předem dán souhlas, nebo u kterého se souhlas nedá předpokládat. Pokud někdo veřejně vystaví nabídku či poptávku, tak se dá i předpokládat, že souhlasí s tím, aby na ni někdo odpověděl. Na legálnost či nelegálnost nemá vliv počet takových sdělení ale pouze jejich charakter.