Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Predaj vecí

Dobrý deň

Predal som mobil na bazos.sk a môžem sa spýtať ak sa má dotyčný nepýtal veľa vecí ohľadom mobilu môže nejako vymáhať ak by mu niečo nešlo alebo niečo podobné ak by prestal fungovať mobil alebo niečo podobné

Do šesť mesiacov čakaj paseku. Kupujúci je chránený Obč.zákonníkom za vady (aj skryté) predanej veci: https://hnonline.sk/expert/36631-zodpovednost-za-vady-vyplyvajuce-z-kupnej-zmluvy

Kupujúci sa nemusí spytovať či vymieňovať si závady lebo jeho ochrana je taxatívne a explicitne daná zákonom pravda, pokiaľ si nevystavil nepriestrelnú zmluvu v zmysle O.z., ktorú by ale musel kupujúci stvrdiť svojim podpisom podľa nacionálií pri prevzatí tovaru.