Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kupní smlouva auto

Dobrý den,

řeším problém, že jsem kamarádovi čekal s autem 4 měsíce, než bude mít peníze, nedávno jsme podepsali i kupní smlouvu, kde se zavazuje poslat zálohu do určitého data, a zároveň, po přepisu auta doplatit zbytek. Jenže mi teď najednou řekl, že auto už nechce a že si vybere jiné, i přestože máme kupní smlouvu podepsanou a vyhotovenou ve dvou verzích, jak pro mě tak pro něj.

Můžu s tím teď něco dělat? Peníze z auta měly sloužit jako akontace k autě, které už mám vyrobené ve Škodovce.

děkuji za pomoc

ísť s tým nejako na súd by bol beh na velmi dlhé trate s velmi nejasným,nezaručeným výsledkom,iné by to bolo napr. v prípade,že by tie mesiace,čo si mu to auto držal on to auto používal a potom by povedal,že ho nechce,tam by už bolo možné nejako konkrétne zatlačiť aj už len tým,že on auto používal,čiže Ti vznikla aj nejaká "ujma",ale takto je to pomerne problematické,nútiť niekoho,aby niečo kúpil,ak to nechce, je dosť ťažké.......