Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno objednávka

Dobrý den,kamarádka si objednala v jednom nejmenovaném obchodě sedačku,učinila objednávku,kterou jen podepsala,nedávala žádnou zálohu..Bylo jí řečeno,že po učinění objednávky bude zboží k vyzvednutí cca za 4-6 neděl,poté kamarádka zjistila,že tu samou věc mají v jiném obchodě o dost lacinější,tudíž cca po 6_ti dnech během dopoledne objednávku zrušila s tím,že jí odpoledne prodavačka zavolá,jak to dopadlo,.ale že pravděpodobně půjde objednávka zrušit.Ale odpoledne volala,že měli zboží na skladě a že jej v pondělí přivezou.Kmarádka na to,že si jej nevezme,prodavačka,že již mají jeden v obchodě.podle mé kamarádky můžou mít další výrobek na skladě,skladovací prostory mají. Jde o to,co se stane,když si kamarádka zboží nevezme.Ví někdo,zda jsou nějaké sankce v tomto případě? Děkuji.

pokial bol tovar záväzne objednaný a svojim spôsobom aj niekde vyrobený a dodaný na výlučnú objednávku konkrétneho zákazníka, môže predajca požadovať náhradu všetkých nevyhnutných nákladov s tým spojených po zákazníkovi ako nejakú formu storno-poplatku alebo formu nejakej zluvnej pokuty,to je vcelku bežná vec aj inde,že sa platí nejaký storno-poplatok,pokial neexistuje nejaký supervážny dôvod na odstúpenie od záväznej objednávky nejakej služby,dodania/vyrobenia/rezervovania tovaru etc...záleží aj od obchodných podmienok,ako je tam riešené stornovanie objednávok-spôsob,lehoty etc...