Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odeslaný balík a příjemce nezaplatil (6700Kč)

Dobrý den, už 2 měsíce se potýkám s problémem, že mi příjemce není schopný poslat peníze v hodnotě 6700Kč. Jde o FB obchodní skupinu, kde jsme se dohodli na prodeji mých bot. Jsou to velmi limitované boty v hodnote 6500, chtěl to poslat express do druhého dne, tak jsme se domluvili na částce 6700. Poslal mi potvrzení z účtu, které jak jsem později zjistil bylo zfalšované. Jedná se o 18ti letého kluka a donedávna se mnou komunikoval a třeba 20x mi napsal, že jsou peníze odeslány a to si vymyslel snad všechny způsoby ( Účtem, poštou atd..), nakonec to vždy končilo výmluvami typu..... Mám limity na účtu, proto to nepřišlo, mamka nedošla na poštu, pošta má zavřeno apod.Tento kluk měl na účtě 267 tisíc korun, tak jsem si řekl, že je to zbohatlík a vše proběhlo rychle a na první pohled v pořádku ( Domluva s ním byla v pořádku, rychle "poslal" peníze atd.) Následující týdny mě udivovali jeho příspěvky na sociálních sítích, které nemají hranice, přidává zde fotky desetitisíců v bankovkách, videa jak si zapaluje cigaretu dvoutisícovou bankovkou apod. Už je to moc a dokonce přestal odepisovat a je na čase, abych to zřejmě řešil s policií. Mám podací lístek s hodnotou bot, jeho adresu, jeho číslo a snímky obrazovky prakticky celé jeho lživé konverzace. Nutno podotknout, že nejsem jediný, komu dluží peníze a na tyto lidi mám také kontakt. Chci vědět, co vše bych měl podat na policii, zda můžu podat nějaké oznámení, jestliže jsem nezletilý a na co si dát pozor a zda mam šanci dostat své peníze zpět. Ano vím, že jsem udělal chybu, že jsem poslal tak drahé boty, aniž bych měl peníze na účtě, vše probíhalo jako normálně, nikdy jsem s tím problémy neměl, ale s tím už nyní neudělám nic a chybami se člověk zřejmě učí.
Předem děkuji za odpovědi a přeji hezký den :)
Michal

Předmět Autor Datum
Vůbec nerozumím, proč popisujete osobu příjemce. Ta je zcela irelevantní. Situace se má a stačilo ji…
Araneus84 07.02.2018 14:48
Araneus84
Jen jsi naletěl. Ten 18ti letý kluk může být 50ti letá podvodnice. Naivním týpkům není pomoci. Třeba…
kozakl 07.02.2018 15:00
kozakl
Jak říkám, vím o něm hodně. Měl i nějaké neúspěšné obchody s jinými lidmi od něho z Brna (např nepři…
Michalfia 07.02.2018 15:07
Michalfia
Tak mu prostě napiš,že už toho máš dost a jdeš podat trestní oznámení.Protože na převod peněz mají b…
Karel04 07.02.2018 17:33
Karel04
tak si za ním do Brna s partou starších kamarádů zajedeš pro peníze sám Nejlepší způsob jak si "vys…
Wikan 07.02.2018 18:08
Wikan
No já to nemyslím jako výjezd vymahačů a vyděračů,ale jen jako osobní převzetí té částky s několika…
Karel04 08.02.2018 00:59
Karel04
Pokud víte skutečne s jistotou, že padělal nějaké dokumenty, tak bych začal tímto http://zakony.cent… poslední
Thomash 21.02.2018 15:40
Thomash

Vůbec nerozumím, proč popisujete osobu příjemce. Ta je zcela irelevantní.
Situace se má a stačilo ji popsat takto:
Na FB jste se s někým dohodnul na tom, že mu pošlete boty a on vám za ně zaplatí 6700 Kč. Vy jste boty odeslal, on peníze nikoli.
Běžte na policii, udělejte printscreeny (vytištěné na papír)kompletní komunikace s ním, vezměte s sebou orginál a kopii podacího lístku (originál si nechte, kopii jim dáte).
To je celé.
Trestní oznámení můžete podat na nejbližší služebně PČR.
A příště odesílejte zboží až po připsání peněz na váš účet jako každý normální člověk.

Jak říkám, vím o něm hodně. Měl i nějaké neúspěšné obchody s jinými lidmi od něho z Brna (např nepřišel na domluvenou schůzku apod.). Ti kluci ho znají, ví kam chodí na školu a vědí co je zač. Takže v tomto případě jsem si opravdu jistý, že vím kdo to je.

Tak mu prostě napiš,že už toho máš dost a jdeš podat trestní oznámení.Protože na převod peněz mají banky max.dva dny,čekáš do pozítří a jdeš to nahlásit.A když ho znáš,oslov ho jménem a taky dopiš,že kdybys měl čas,tak si za ním do Brna s partou starších kamarádů zajedeš pro peníze sám.Ať ví,že o něm dost víš.A když se neozve,tak to tr.oznámení jdi fakt podat.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru