Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokuta od DPP

Dobrý den, rada bych se zeptala na promlčecí lhůtu u pokut z mhd. Zároveň jestli má dpp povinnost zaslat upomínku nebo ne?
Dnes mi přišel dopis od Obvodního soudu pro Prahu 4, o zaplacení pokuty z 3.8.2015, a že ve lhůtě 7 dnů se mám vyjádřit, zda souhlasím s tim, aby ve věci bylo soudem rozhodnuto bez nařízení jednání. Pokud se nevyjádřím, považují to za souhlas.
Klidně bych to zaplatila teď hned, ale na ani jednom z těch 7mi papíru co poslali není číslo účtu, variabilni symbol, atd..
Díky za reakce

To jsem taky dohledala. Ale já za prvé ten přepravní doklad (starší více než 2 roky) nemám. A nejde mi o zaplacení "běžné" pokuty. Řeším platbu pokuty, kterou už řeší soud a přišlo mi oznámení o jeho řízení

neboj sa, súd si svoje náklady za právne úkony vyúčtuje v zaslanom rozhodnutí,kde určite bude priložená zloženka a papier s poučením aj o spôsobe úhrady nákladov súdu,ostatné,t.j. pokuta + úroky z omeškania sa budú platiť dopravnému podniku/ak to zatial nepredal inej innštitúcii ako nedobytnú pohladávku,vtedy sa to bude platiť na konto inštitúcie,ktorá pohladávku odkúpila/,tam údaje a konto poznáš,zbytok viz. prízpevky od Karla

To není tak úplně pravda. Námitku promlčení musí vznést strana proti níž je řízení zahájeno. Neděje se tak automaticky.

Každopádně když už se revizorovi legitimujete, tak to pokutu příště zaplaťte. Pokud máte v plánu neplatit, tak revizorovi nesdělujte žádné osobní údaje a utečte.