Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna trvalého pobytu

Zdravím,

chystám se změnit trvalý pobyt a mám rychlý dotaz.

Na evidenci obyvatel si změním trvalý pobyt a od této doby budu mít 15 dní na to, abych si došel zažádat o novou občanku? Dále o nový řidičák musím zažádat do 5 dní od doby změny trvalého pobytu, nebo do 5 dní od doby, kdy dostanu novou občanku?

Jelikož je pořád na úřadě plno a já mám i jiné starosti, než tam celý den čekat, až budu na řadě, ptám se dopředu. Jaký je případně postih za oznámení po delší než udávané době?

Budou mě znovu fotit na občanku? Musím si na řidičák nosit další fotku, nebo použijou tu dosavadní?

Díky.

Jelikož je pořád na úřadě plno a já mám i jiné starosti, než tam celý den čekat, až budu na řadě

Na některých úřadech se jde už předem objednat online na jejich stránkách.
Jestli použijí starou fotku nebo si vyfotí novou,to ví asi jen oni.Záleží,kolik let ji tam mají a jestli vypadáš furt stejně.Na ŘP se musela nosit fotka,ale letos se to má měnit a už nebude třeba,ale nevím,jestli už to platí.