Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dipování na FB

Dobrý den,
měl bych otázku na tzv. dipování, které se poslední dobou rozmophlo. Ano, několikrát bylo v článcích řečeno, že je to nelegální, ale měl bych jeden příklad vymáhání.

Přítelkyně hrála nějakou doby tyto hry u paní, která je pod záštitou neziskové organizace. Nyní se paní ozvala, že jí dluží 3000,- za nepřipsané platby a pokud to nepošle, tak podá trestní oznámění. Má cenu tady toto vůbec řešit?

Jak již bylo několikrát psáno, jsou to hazardní hry a jsou nelegální, ale paní má živnostenský list, nějakou smlouvu s neziskovkou a hry pořádá jako "SPOTŘEBITELSKOU SOUĚŽ"... Je to opět nějaký český výmysl, jak obejít zákon? Přikládám foto, na kterém je popis jedné z her.

Žádné krmivo, ani faktura ani potvrzení o nějak eprijeti platby nepřišlo.. Paní se háji tím, že zakoupením čísel jako kdyby zakoupíte krmivo pro tu neziskovky.. Tvrdí mi, že to overovala na financaku i policii a takhle to je údajně vporadku.. Tak nevím