Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vrácení auta

Stal se mi takový problém, koupil jsem týden zpět auto za 14 tis a prodavajici mi sdělil že je auto v pořádku. Prohlídal jsem ho ale byla už tma a moc jsem na to neviděl. Slevil mi z 18tis na 14tis.
Ted zjistuji ze po jizde mi mizí olej. Je pod autem skrvna. Auto asi i olej žere musel jsem dolivat litr oleje.
Akorat jsem si v rychlosti neprecetl kupni smlouvu, stojí tam:
Kupujicí byl seznámen se stavem vozidla a případnými technickými nedostatky:
Vozidlo ojete, nekompletní, poškozené před generalní opravou....Stav vozidla odpovídá stáří a počtu najetých km. Kupující si vozidlo řádně prohlédl a odzkoušel. Kupující byl seznámen se všemi závady vozidla co jsou prodávajícímu známé. Prodávajícímu nejsou známy žádné skryté závady.Kupující souhlasí že i za skryté vady nelze vozidlo vrátit zpět, nárokovat slevu po koupi. Za vady před i po koupi vozidla neručí prodávající. Za škody vzniklé na vozidle po jeho převzetí ručí kupující. Kupující kupuje auto doslovně „jak stojí a leží“, „auto na nahrádní díly“a nelze uplatnit vrácení vozidla ani nárok na proplacení škod, vad po koupi. Okamžikem podpisu této smlouvy již není prodávající povinen vůči kupujícímu plnit žádné závazky a není již zodpovědný za žádné skutečnosti a závady vozu u nového majitele.
.
Asi to nebude moc nadejne ale chtel bych aspon nejakou slevu za tn problem nebo vratit vozidlo. Da se nejak jednat ?

Jednat se dá vždycky, jde o to, s jakým výsledkem.
Mne zaujala ta zmínka "na náhradní díly". Dá se takové auto vůbec přihlásit k silničnímu provozu?
Vzpomínám si, že firma kde jsem měl potěšení být zaměstnaný, vyvíjela cosi pro soukromě hospodařící zemědělce, ale moc se to nedařilo, cena neúměrně vzrůstala a firma už do toho nechtěla strkat další prachy na nějaké zkoušky, aby se to mohlo oficiálně prodávat uvést do provozu a když se toho (bylo vyrobeno asi deset kusů) firma chtěla zbavit, tak to prodávala jako "náhradní díly k...".

Nevím, zatím jsem nepotřeboval vědět, co všechno se musí udělat při koupi a převodu ojetého auta. Vzpomněl jsem si na problém jednoho mého kolegy jak se svěřoval v práci. Koupil v autobazaru ojeté auto a když ho chtěl přihlásit (nebo když s ním byl na STK, už nevím), tak mu ho odmítli uznat, že na autě byly provedené nepovolené úpravy. Bazarník se mu vysmál, ať ho klidně žaluje, že než dostane rozsudek, tak už bude dělat něco jiného.
Ostatně to, že pod autem se dělá olejová loužička už je asi samo o sobě důvod proč ho nepustit na silnice.

Ale když je jen "na náhradní díly"...

S takto skoncipovanou zmluvou, ktorú si pri prevzatí vozidla podpísal nič nenarobíš, šupaj v rohu potichu nohami.

Alebo spíš žalobu na súd, že žiadaš nielen vrátenie sumy, ale že žiadaš po predávajúcom ušlý zisk, imateriálnu, morálnu a materiálnu ujmu v podobe nového SUV s pohonom 8x8 12Vbiturbo, minimálne za 80tis. Eur. Bude to chcieť dobrého právnika.

Podepsat můžeš, přečíst musíš.
Snad sis nemyslel, že za 14 litrů koupíš provozuschopný vozidlo? Už ta cena přímo ukazuje na to, v jakým stavu to vozidlo je. Cena byla doslova symbolická.
Ber to pozitivně - máš životní školení za pouhých 14 litrů, takže až budeš kupovat další auto za desetinásobek, nebudeš to kupovat potmě, vezmeš si k tomu někoho znalýho a přečteš si kupní smlouvu.