Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vložení záznamu do registru Solus nebo do registrů cbcb nebo do cncb po schválení insolvence ?

1.Dejme tomu, že o2 za dluh na telekomunikaci nedá dluh ihned do Solusu, ale ihned jak dlužníkovy schválí insolvenci s jejich uvedeným dluhem, tak až po schválení insolvence dá záznam do zmíněných registrů, je to možné?

nebo

2.Nebankovní společnost nemá ani s jedním registrem nasmluvněno že může nahlašovat do registrů osoby. Dluh dlužník nahlásí do insolvence. Insolvence je schválená. V průběhu insolvence nebankovní společnost uzavře dohodu s registrem.
Může po schválení insolvence a až v průběhu insolvence uzavřít smlouvu s registrem a naházet do záznamů všechny své dlužníky před uzavřením dohody s registrem a po schválení insolvence? Snad to dobře vysvětluji a porozumíte mi co myslím.

Děkuji za rady.

O2 není banka, takže do CBCB by neměla mít možnost něco zanést.

U Solusu a CNCB by to mohlo být jinak. Podle mne nebude záležet na tom, jestli
dlužník prochází splátkovým kalendářem, ale na tom, jestli v době zanesení dluh
existuje nebo ne. A dluh bude existovat do doby, než soud promine zbytek dluhů.

Ovšem je to jen můj názor, zkušenost s tím nemám.