Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Výpověd ve zkušební době

Zdravím.Podal jsem výpověd-doporučeně

Ukončuji pracovní poměr s firmou Weekamp Doors s.r.o. sídlem Na Kopci 81,Lačnov ve zkušební lhůtě 3-měsíců ke dni 1.4.2018.
Pracovní poměr ukončuji z důvodu podání nepřesných informací ohledně nástupního platu ve zkušební lhůtě a následně i po ní.

Dne 16.3. 2018 Pavel Fojtík, nar.11.3.1965
Študlov 23

Pavel Fojtík
Zaměstnavatel mi ale oznámil,že výpověd ukončí 29.3. prej mi nebude platit státní svátek když odcházím.Má na to právo?.Jak se mám bránit.?Děkuji

Lock, viz dole. (karel)

Ano, platíš daň z příjmu. I zaměstnavatel platí daň z příjmu, zjednodušeně z částky rovnající se rozdílu výnosů a nákladů. Mzdy jsou součástí nákladů a tak snižují daňový základ zaměstnavatele. A je jedno, jestli jde o základní mzdu, prémie nebo třeba náhrady za svátek. Mzdy jako takové ale stále platí zaměstnavatel.

Tady nejde vůbec o rozpočet, ale o dopad na HDP. To jsou dvě naprosto rozdílné věci. Ve svátek většina lidí nepracuje a tedy nic neprodukuje, což se logicky projeví na Hrubém domácím produktu. Vůbec to nesouvisí s tím, že by stát proplácel zaměstnancům soukromých firem svátky.

A ty di taky do prdele cipe,nevíš o co šlo tak si ty své tupé úvahy nech pro sebe.,slíbili mi nástupní plat 133 kč/h hodinu a platili 123kč Neřekli ,že pokud pudu třeba na preventivní prohlídku k zubaři,nebo nedej bože omarodím,tak mi strhnou 10,procent z platu,a další jiné podrazy.A to ještě nejsem takový hajzl a neuvádím název firmy.