Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fotopast

Dobrý den, do lese, ve kterém kousek vlastníme, někdo vyhazuje odpady. Je tam soukromá příjezdová cesta mezi silnicí 2. třídy a vesnicí, kterou vlastní příbuzní. Mohu tam nainstalovat fotopast za účelem vyfocení expézetky auta osoby, která tam vyhazuje odpad, a přímo osoby, vyhazující odpad? Kdyby ho fotopast vyfotila, nahlásil bych ho na PČR za přestupek proti veřejnému pořádku, za odhazování odpadů mimo vyhrazená místa. Mohl by mě zažalovat za narušení osobního soukromí nebo něco takového? Děkuji

Dobrý den, ne. Krásný Les je obec. A v té vesnici (nebo asi 20 metrů od ní mezi loukama) je les ve vlastnictví více majitelů. A tam kousek vlastníme. Takže "Krásný Les" nevlastníme, vlastníme jen "les" jakožto území porostlé stromy. Vlasnit vesnici asi nejde. :D

Přesně tak, už jsem myslel, že nás tady právně obohatí nuda (nonsense unrelated discussion agent ) že jakékoli vyfocení někoho je porušení soukromí. Pokud je to

Jinak pozor: pokud by jediný důkazní materiál byla fotka, myslím, že by to dobrý právník mohl napadnout třeba, že jen u odpadků zastavil "A taky se podíval, který prase je tam mohlo odhodit" nebo snad dokonce, že odpadky "z místa vybíral a nakládal je do kufru".