Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet banking + bankomat chce nějaký souhlas asi měsíc

Ahoj, už asi měsíc mi v internetovém bankovnictví vyskakuje škemrání o udělení souhlasu s nějaký zpracováním nebo poskytováním údajů. Je tam datum tuším nějak 1.6.2017. Dle mě to souvisí buď s tím 1) xindlem GDPR a nebo 2) s novým zákonem ohledně bankovnictví, kdy bude možnost "integrovat do bankovních služeb" různé další nabalující zbytečné , rrádoby moderní služby (napadá mě platby za internet, topení, tarify, pojištění, slevomaty ,lichvu) a tohle budou zprostředkovávat třetí strany. Které akorát budou vysávat informace a peníze o klientovi.

Bohužel na potvoru, zrovna dnes, se mi to v internetovém bankovnictví již neukázalo (a souhlas jsem nedal, vždy jsem dialog odmazat a ukazoval se pokaždé), až dnes když jsem vybíral z bankomatu se mi podobné škemrání ukázalo i tam, dal jsem volbu, že nechci souhlasit, ale nechat rozhodnutí na později (byly tam další 2 volby: Souhlasím a Pokračovat). Pk jsem se přihlásil do bankovnictví a popup se mi už neukázal. Takže to sem již nevložím.

Mě by zajímaly detaily, co to může být, o "co se připravím", když nebudu souhlasit a o co se nějak podrobně jedné (také obecně, jak jsi fabuloval v úvodu : 1-gdpr ,2: rozšířené "rádobyslužby")

1) souhlasy jsou teď potřeba kvůli GDPR. Pokud máš u nich účet, věř, že tě budou kontaktovat i jinou formou (mail,telefon,poštou,osobní schůzka na pobočce).
2)

rozšířené "rádobyslužby

máš na mysli PSD2, tak toho se neboj, pokud bys sám takovou třetí stranu nevyhledal a neudělil ji souhlas. Banky z PSD taky nejsou dvakrát nadšeni. Naštěstí se revoluce zatím nekoná.

Co se změní, když souhlas nedám a dám? A co budou po mě chtít vlastně? jen souhlas? Když se jich zeptám , budou vůbec věděť souhlas s čím? To mě asi budou kontaktovat hold jinak protože dokud se nedozvím kvůli čemu chtějí souhlas a také jaký bude rozdíl když souhlas dám a nedám, možná si ten popup v internetovém bankovníctví nechám skrýt i filtrem do uBlocku