Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Platí se za vernisáž?

Zdravím, platí se za vernisáž? Myslím třeba vernisáž výstavy v muzeu? Když pak normální vstup na výstavu je placený? Byl jsem tam a vernisáž probíhala, všichni byli v horním patře a spodní patro bylo prázdné (dokonce by se někdo řekl, že to tam nechali na pospas zlodějům)

Toto podle mne patří spíše do Zivot.Poradna.net.

Za vernisáž se samozřejmě platí, otázka je, kdo komu za co platí.
Někdy se hradí prostor, někdy jenom instalace, podává-li pohoštění,
je potřeba uhradit i to.

Míníte-li vstupné,
pak na vernisáž většinou bývají pozvaní hosté, kteří vstupné nehradí.

v príspevku od ivzez je to zodpovedané kompletne,záleží aj od toho,či bola nejaká vernisáž verejná,neverejná len pre pozvaných,kto bude platiť vstupné alebo platiť nebude,kto tam bude mať vstup povolený alebo nepovolený si riešia tí,ktorí vernisáž usporiadavajú.....za určitých okolností sa môže vstupné na vernisáž riešiť aj dobrovolným príspevkom a vybraná suma bude použitá na nejakú charitu,spôsoby sú rôzne,záleží na usporiadateloch a zainteresovanýchh,nejaká záväzná norma,ktorú je nutné dodržať ,neexistuje....

Je to individuálne, záleží od majiteľa priestorov, nechať si šuchť s otvorenými chrápmi v nemom údive širokú verejnosť. Pozvaní podobne, ako novinári, neplatia.

(Osobne si myslím, že priestory a ich údržbu by mali platiť patlali so svojho), Nech si zoberú pôžičky, raz sa im ich diela zaplatia podobne, ako VŠ zmrdom kvaseným smradiac v našom zločineckom boľševizme bezplatne v laviciach, následne po kvasení sa hotujú okamžite zdúchnuť smerom na kapitalistický západ, nechať sa vykorisťovať. Alebo pestovať si zo štátneho (z daní) vrcholových vypatlancov športovcov do doby, než smradov kúpi nejaký klub za ťažké kontá mimo republiku. Daňoví poplatníci kukajú, ako vyorané myši.