Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupe auta

Zdravim, koupil jsem nepijizdne auto, ze si ho opravim, prodavajici o tom vedel, rikal jsem mu ze to budu opravovat at pojistku atd. necha, a ze to prepisu az bude jezdit, se vsim souhlasil, dam jsem auto do servisu a ted mu pisu jestli pojistka furt plati a on ze je davno zrusena, tak na internetu jsem hledal a ze kdyz je auto 10 dnu bez pojistky tak propada, tak jak to je? Auto prepsane neni a plnou moc kterou mel poslat stale neposlal.

Nechápu jaký byl důvod toho koupit auto, začít opravovat a až potom řešit formality.
Jinak těch 10 dnů je spíš od podpisu smlouvy do přepsání na nového majitele né? Potom je to různé, záleží co stojí ve smlouvě.

Někteří poradci Vás jen straší. Páč od doby koupě, to je uzavřením smlouvy je vozidlo Vaše. Takže neopravujet nikomu auo, ale sobě. To vozidlo je Vaše. Na tom nic nemění, že jste nesplnil povinnost a vozidlo nepojistil a nepřepsal. Jak kupec, tak i Vy se vystavujete možnému problému se sankcemi. Hlavně od ČKP, tak i úřadu. Majitel vozidlo proada a je Vaší povinností ho pojistit. To udělejte hned, nejlépe ještě dneska.
Kde jste to četl, že vozidlo propadá. To si jen pletete s něčím jiným.
To že Vám neposlal plnou moc, řešte rovněž ihned, páč bez toho vozidlo nepřepíšete a za prodejcem půjdou sankce na to vozidlo.
Proč se domníváte, že prodejec je idiot?

Zmluvu o predaji účastník konania nepodpísal, teda vozidlo pripadá pôvodnému majiteľovi nech si s ním jazdí, opravuje, rozoberá, baštrnguje bárskto z ulice.

Nie sme v kapitalistickom U.S.A., kde stačí stisk ruky prípadne svedok. Tam súdy rozumejú, a v prípade sporu konajú bez prieťahov na základe ústnej zmluvy.

V skostnatenej Európe, zvlášť v komunistickom, zločineckom bordeli ovládanom boľševickou mafiou zločincov kvasených na PF ÚK, neexistuje vymožiteľnosť práva pre bežných občanov III. kategórie, právo existuje iba pre grázlov komunistov, ich zdegenerovaných panghartov a eštébákov kvasených mafiou KGB v CCCP. Tí majú zelenú, "pšenka im tu kvete".

Debile, nauč se číst - kupní smlouvu podepsanou má… Jak už jsem ti nejednou radil - nemontuj se do legislativy ČR, evidentně o ní víš leda tak tuhý produkt metabolismu… A toho strupa ze Strakovky si vem pod křídlo - oba slintáte, ale nevěřím vám ani dobrý den (když už jsme u té politiky). Mimochodem - zrovna ty jsi skvělá ukázka toho, jaká je škoda, že už není doba, do které se tak vehementně a rád navážíš - držel bys leda hubu a krok, a nebo by od tebe byl pokoj v lágru (ale to pochybuju, experti tvého ražení jsou v diktatuře leda tak přizdisráči).

Sorry za OT, ale ten křupan mě fakt sere.

Brzdi. Nepoznáš ani neovládaš platné právo.

Citujem tučnou kurzívou: "Auto prepsane neni a plnou moc kterou mel poslat stale neposlal."

V prípade, ak majiteľovi vozidla zostala nepodpísaná zmluva na stole, nevznikol žiaden neriešiteľný právny problém.

Zmluva predstavuje obojstranný právny úkon uzatvorený medzi svojprávnymi osoba v zmysle platného zákona.
------
Marginálne:
Že sa s pakom, ako si ty, vôbec zapodievam, zrejme mám stále dobrú náladu.