Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nákup na bazaru- vrátenie peňazí

Pekný deň. Chcel by som sa opýtať pár veci. Kupoval som dron v hodnote 7000 korún cez inzertnu stránku. Podľa inzerátu bol dron v poriadku plne funkčný údajne mal nalietane 1hodinu. Pri prevzatí som urobil chybu že som sa len pozrel do krabice či je všetko komplet ako má byť. Následne som zistil že dron má nefunkčnú kameru a zrejme je po páde pretože bol dosť poodierany. Následne sa mi predávajúci "priznal" že dron opravoval jeho otec každopádne po jednej hodine letu by asi nebolo čo opravovať.dron v takomto stave sa predáva za 3000 korún tak som požadoval vrátenie peňazí alebo dorovnanie rozdielu no pán už nekomunikuje. Mam jeho číslo účtu, mobilne číslo a aj meno. Chcel by som podať trestné oznámenie za podvod kedze dron nebol ani z ďaleká v stave aký bol udavany. Je nejaká šanca že sa k peniazom dostanem?

PS v prílohe je jeho inzerát a časť konverzácie

Na bazaru se kupují použité věci na různé pozdější použití. Pokud jsi neuvedl podrobnosti do smlouvy,tak si mohl prodávající myslet,že to kupuješ na náhradní díly.Nepodívat se na kupované zboží ? Tím jsi řekl víc,než jsi chtěl.

Pokud bylo dodáno deklarované zboží, ale jen v odlišné kvalitě, tak to policie jako podvod nevyhodnotí a odkáže ho na občanskoprávní soud. (kde by to zřejmě vyhrál, ale ať si sám uvědomí, kolik ho to bude stát času a energie).
Zkusil bych první poslat předžalobní výzvu....