Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mám nárok na proplacení poštovného ze strany pošty při nedoručení balíku z USA?

Zdravím..
V březnu jsem mamce k narozeninám koupil od výrobce dvě panenky za celkovou cenu 256$, z toho 73$ bylo poštovné.

Doteď od Pošty nepřišla žádná výzva a tak jsem se včera pídil po informacích o zásilce a dohledal, že od 7. dubna byla zásilka v Praze.. s popiskem - Probíhá komunikace se zákazníkem, nutno doložit cenu objednávky..

Domů ale žádná výzva doteď nedorazila a měla.. doporučeně..

30.4 pošta odeslala balík zpět do USA..

Chci se zeptat co dělat.. pochybuji, že mi prodejce bude chtít vrátit krom ceny panenek i poštovné.. Mám právo požadovat kompenzaci po poště? Je to očividně jejich chyba.. balík nebyl doručen a pro doručení selhala jejich povinost ohlásit mi, že tu balík je a co je třeba udělat..

K posrání celá pošta.. ;/

Nemáte někdo s tímto zkušenosti?

Děkuji moc za pomoc

Tak na celním mi ochotně sdělila, že mi bylo 7.4 zasláno avízo, 17.4 další urgence.. Sdělila mi i čísla těchto výzev.. s tím, že mi nebyla doručena ani jedna, schránku vybírám každý den.. Mám napsat písemnou stížnost na mou pobočku pošty a požadovat kompenzaci.

Sdělila mi i čísla těchto výzev..

To je jen nějaké jejich číslo výzvy nebo podací číslo doporučeného dopisu?Podle toho by to pošta dohledala a musela sama prokázat doručení proti podpisu.Ovšem náhrada za ztrátu R-zásilky,tj.bez udané ceny,je tuším jen 50 Kč.Tak snad to dojednáš líp na náhradu celé způsobené škody,držím palce.

Avízo a urgence jsou dvě doporučené psaní RR.. u obou je napsáno - adresát nezastižen - zásilka uložena na poště..
Ale prostě ani jedna výzva ve schránce nebyla.. Čistě logicky je zřejmé, že líná pošťačka nebyla ochotna vhodit výzvu do schránky, tak jako kdykoliv jindy u jiných lidí.

Fakturu z Amazonu mám.. jdu teď napsat prodejci, vysvětlit situaci a nalézt s ním řešení.. Bylo by fajn, kdyby mi byl ochoten vrátit celou částku, včetně poštovného, ale asi má právo si to poštovné strhnout.. V takovém případě půjdu podat písemnou stížnost přímo na mou poštu. A budu vyvádět;)

Pro příště: vyřiď si na vyclívací poště (pošta 120) zastupování při celním řízení. Stojí to asi stovku a nemusíš to pak takhle blbě hlídat. Vyřídí všechno za tebe nebo ti pošlou do mejlu žádost o doložení dalších údajú (výpis z účtu, faktura, určení dováženého zboží).) Tvoje doručovací pošta to pak přiveze už vyclený a zaplatíš clo a dph jako kdybys platil dobírku.