Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Historie transakcí v internet banking

Zdravím, píši zde, přišlo mi to jako nejužší volba, snad mě neukousnete :) Je možné, že může banka smazat historii transakcí na účtě bez vědomí majitele účtu či je vůbec možné, aby zmizely z účtu peníze (libovolná částka) bez uvedení záznamu v historiich transakcí. Člověk mimo banku nemůže nijak transakce smazat? A tedy banka ano? Či ne? Co upravuje tuto pravomoc? Díky.

Řekl bych, že zmizení peněz bez záznamu je zcela nemožné.

Mám na účtě 100, vyberu/zaplatím 20, zůstatek je 80. Ten se nemůže změnit na 79.

Čistě teoreticky je možné, že někdo může poslat peníze z účtu někam pryč bez vědomí jeho majitele. Může to zakamuflovat třeba bankovními poplatky. Ale vždy bude existovat nějaký zápis s odpisem částky, byť následně může být někým z banky (hypoteticky, protože bankovní IS to IMHO nedovolí) příjemce/účet změněn. Není možné, aby v bankingu či na výpise byly součtové chyby (v tom mém příkladě 100-20=79).

Pokud banka ztratí peníze fyzicky, není to problém klientů, neztratila jejich konkrétní bankovky.