Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Darovací smlouva - kdo podepisuje za nezletilého

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jak je to s podpisy na smlouvě při darování nemovitosti nezletilým dětem (3 a 5 let). Vygooglil jsem si, že před návrhem na vklad práva do katastru nemovitostí budou muset dotyční známí s darovací smlouvou a žalobním petitem na okresní soud, který by poté měl schválit právní jednání nezletilých. Kdo ale za ty děti podepisuje onu darovací smlouvu, ve které jim jejich praděda nemovitost přenechává? Podle mě se při ověřování podpisu na CzechPointu místo dětí podepíše zákonný zástupce, raději se ale ptám.

Vo veci majetkoprávnych za maloletých koná jeho zákonný zástupca. V prípade, že sa jedná o darovanie nehnuteľnosti, tak takúto zmluvu musí schváliť po preskúmaní súd, aj napriek tomu, že za maloletého ju podpísal jeho zákonný zástupca.
Súd v tomto prípade signovanú zmluvu bude skúmať a buď ju schváli (povolí), alebo ju vyhlási za neplatnú.