Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rezervační smlouva o koupi rodinného domu - na co bacha?

Plánuju koupi RD, na hypotéku, tak do 3 milionů ve vzdálenějším okolí brna. Už to nějakou dobu sleduju (už skoro snad 2 roky(?) [emoticon alt=] ) a vím že jakmile je nějaká nemovitost, která se mi líbí, tak velice rychle mizí z nabídky - někdo to kupuje. Skoro určitě to budu muset koupit přes realitku a ta po mě bude chtít podepsat rezervační smlouvu a rezervační poplatek který propadá realitce při nerealizování koupě.

Problém je že velice pravděpodobně budu muset rezervační smlouvu podepsat aniž bych ji mohl konzultovat s právníkem. Na první prohlídce si dům prohlídnu, pokud ok, budu chtít druhou prohlídku se stavebním dozorem/inspektorem nemovitostí (to bude trvat pár dní než k tomu dojde) a teprve pak budu podepisovat rezervační smlouvu. Bohužel se fakt bojím že nebudu mít čas ji konzultovat s právníkem... nebo si ji dokonce pinkat/připomínkovat realitce. Prostě by mě někdo předběhl (jiný zájemce) nebo se na mě realitka vykašlala a šla za jiným zájemcem (určitou budou).

Tak se chci zeptat - hodlám si samozřejmě přečíst různé vzory rezervačních smluv na netu at vím co zhruba čekat, ale chci se zeptat i tady- těch co s tím mají zkušenost- na co si dávat pozor a co si ohlídat u podpisu rezervační smlouvy s realitkou (koupě RD)?

Díky

Nechápu.

Na první prohlídce si dům prohlídnu, pokud ok, budu chtít druhou prohlídku se stavebním dozorem/inspektorem nemovitostí (to bude trvat pár dní než k tomu dojde) a teprve pak budu podepisovat rezervační smlouvu.

Dům jste si prohlédl a chcete ho koupit.
Stavební inspektor ho prohlédl a vy ho stále chcete koupit.
A pořád počítáte že ho nebudete chtít koupit a tedy že vám propadne rezervační poplatek?

Myslím, že pokud ten dům má slušnou cenu, že ho někdo určitě zase koupí před vámi, a ten další srovnatelný dům v nabídce zase bude o kousek dražší..
Jak to zvládáte sledovat takhle v klidu ty stále vzrůstající ceny během dvou uplynulých let?

Smlouvy řeší realitka a vy jí za její služby platíte. Jen si ohlídejte zda je tam úschova, už jsem viděl smlouvu, kde se peníze uvolnily prodávajícímu v okamžiku podání na katastr, to asi není úplně dobře, ale prodej by asi i tak proběhl v pořádku.

Přeji šťastnou ruku při výběru.