Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nahlášení na FB z vyhrožování

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, co je na tom pravdy nebo jak to funguje. Situace je následovná. V komentářích na FB jsem měl výměnu názorů, kde jsem byl osočen z vyhrožování. Jenže to bylo jen porovnání situace, nic reálného apod. Pak mi přišla zpráva, že jsem byl nahlášen a bude proti mě vedeno trestní oznámení. (pro představu vše v příloze obrázků níže)

To moje komenty byly takový problém a policie to bude řešit? Jak?
Na FB nemám své pravé jméno (příjmení není celé, jinak to sedí), to i tak si dohledají, kdo přesně jsem, kde bydlím atd? Co by to pro mě znamenalo? (Jak si z FB s necelým jménem tohle dohledají?)

Díky za kazdou odpoved k této problematice.

PS: Aspon tohle jsou takové komenty, co mohli možná někoho pobouřit a zpráva došla hned ten den nebo max den po tom o tom tr.oznámení. Jinak nevím, ke kterým komentářům by se to mělo vztahovat, proto si to dávám do souvislosti takto.

[33994710.png]

[nahlas10.png]

A jak policie kontaktuje FB, když pro normálního uživatele je to skoro nemožné, aby s někým mohl cokoliv řešit. Nemyslím si, že to, co jsem tu postnul, je nutné brát vážně nebo z toho něco dělat. Ale uvidíme, zatím teda se nic neděje.

K té situaci o bombě...jako malej jsem udělal forek s bombou, že jsem to napsal a nikdo nic... asi tohle v CR nehrotí, protože tu tohle nějak 'neletí' :))).

Ano a tak to i dopadne. Pokud někdo podá trestní oznámení,je Policie povinna reagovat. Po podání vysvětlení bude zřejmě věc odložena. Mělo by platit,že údaje o osobě by mohl provider poskytnout jen na žádost soudu. Pokud to někdo od poskytovatele vynesl,podej naopak trestní oznámení ty.