Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba dřevěné stěny u plotu

Dobrý den,
chtěli bychom se trošku oddělit o sousedů, křeří na nás neustále koukají. Žádné soukromí nemáme my ani sousedi. Chtěli jsme dát na plot rákos nebo tu zelenou síť, ale plot je majetkem souseda a on si to nepřeje. Chtěl bych to vyřešit tak, že cca 40 cm od toho plotu bychom postavili dřevěnou stěnu vysokou cca 2 m a dlouhou 30 m. Je potřeba na toto stavební povolení a územní souhlas? Mohl by to soused napadnout, pokud začnu stěnu stavět? Pokud musí souhlasit, určitě by byl proti.
Nebo jak to vyřešit?
Díky

Mirek

Ve finále by byli oba ploty cca půl metru od sebe. Sice si ubereme kousek pozemku, ale bude soukromí.

Nechci sousedovi vůbec sahat na plot ani na jeho pozemek. Jen si postavit cca půl metru od plotu dřevěnou stěnu na vlastním pozemku. Mesi stěnou a stávajícím plotem bude průchod na údržbu atd..

by to soused napadnout

Možná by mohl mlátit hubou, pokud by došlo k zastínění a byl to blb. 30m délky se mi zdá drobet přehnané. Zástěnu bych dal tak, aby nečuměli do pergoly, bazénu nebo na dvorek. Taky by to šlo prezentovat jako windschutz.

Jestli to stíní,poznáš snadno.Zapíchni těch 0,5 od plotu tyčku 2 m vysokou a sleduj stín na sousedovo parcele.Pokud to bude stínit pár hodin do vzdálenosti třeba 1 metr a výšky 0,5 metru za plotem,kde nic neroste,těžko to napadne.Záleží na světové straně,roční době a času,tj.úhlu dopadu slun.paprsků.

Svůj plot si můžeš postavit těsně u hranice (neměl by přesahovat k sousedovi). Nově nemusíš plot směrem k sousedovi ohlašovat (jen plot na veřejné prostranství). S výškou si nejsem jist, ale myslím že jsou to ty 2 m. Soused si může stěžovat na stavebním úřadě, třeba na stín. Pak se budete na úřadě dohadovat, jak moc plot stíní. Jak stížnost dopadne, to je ve hvězdách.