Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Převod nemovitosti

Dobrý den,

prosím o radu.

Má matka má dva syny. Jednomu ze synovi by chtěla již za života odkázat vlastnické právo na nemovitost z 1/2.

Jakým způsobem přepsat nemovitost z 1/2 na syna za života matky, bez toho aby druhý syn napadl např. v dědickém řízení, nabytí nemovitosti neobvyklím darem?
Upravena velikost písmen. (Kurt)

V dědickém řízení by se měly zohlednit dary, které některý z dědiců nabyl bezplatně od zůstavitele jako dárce. Jak se vyhnout takové započítávání darů v dědictví.
Je tedy nutné nemovitost odkoupit z 1/2 a zaplatit 4% z ceny?
Nebo je i jiná varianta, bez toho aby se nabytí nemovitosti zohlednovalo v dedictví?