Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Povinné ručení / autopojištění

Dobrý den, mám takový dotaz, dostal jsem se do jedné situace.

Jedná se o to, že před lety, jsem si koupil automobil a jelikož se jednalo o vyšší obsah a pojistka na mě byla vysoká, tak se mi nabídl známý že si můžu nechat udělat pojistku na něj.

Bylo to tak tři, čtyři roky zpátky.
Šli jsme spolu k paní co dělá pojištění, a založili spolu pojistku, s tím že byla poloviční, normálně složil podpis i OP a pojistka byla založená, 2 roky byla pojistka na něj a uplně bezproblému, vše placené v pohodě, vše na jeho jméno a na mé auto.

Jednoho dne se nas*** a řekl na rovinu že pojistku ruší a ať si ji udělám na sebe, tak jsem se sebral a pojistku udělal na sebe, s tím že s tím byl obeznámen že tedy už je pojistka na mě a že ať si ji klidně zruší, od té doby byla pojistka vedená na mé jméno, na mé auto, vše v pohodě hrazené.

Jenže po roce se mi ozval, že mu přišla nějaká pokuta, zato že to nezrušil a že pojistka stále trvá na mé auto, ale na jeho jméno a že mu to skáče do bonity, říkal jsem že to měl zrušit a nic by mu neskákalo nikde a že to platit nehodlám.

Začal jsem podnikat a v rámci podnikání jsem mu tvořil nějakou službu, která měla hodnotu pěti tisíc, byla vystavená faktura splatná v lednu 2018 a doteď nic.

Tak jsem mu říkal, ať zbytečně teda nemáme žádné spory, ať z té faktury zaplatí tu "pokutu" a zbytek neřeší, že stejně je to už jedno.

Dneska mi psal, že jestli-že mu s něčím zase nepomůžu, tak že zajde na pojištovnu a nahlasí že se jedná o pojistný podvod a že jsem pojistku na jeho jméno založil bez jeho svolení , zfalšoval jeho podpis a založil povinné ručení na něj a že se dostanu kvůli toho do velkých problému.

Můžu se dostat do nějakých problému přes to všechno?

Nebo je pro mě rozumnější prostě ty 2 tisíce té pokuty zaplatit a dal nic neřešit?

Díky moc za rady.

Dneska mi psal, že jestli-že mu s něčím zase nepomůžu, tak že zajde na pojištovnu a nahlasí že se jedná o pojistný podvod a že jsem pojistku na jeho jméno založil bez jeho svolení , zfalšoval jeho podpis a založil povinné ručení na něj a že se dostanu kvůli toho do velkých problému.

A to ti napsal ?