Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Právo na vrácení baterky, když má 2.8V

Koupil jsem si primární baterii ((značka GP, - Lithiová, expirace ještě 10 let )), která má mít 3V, jenže po rozbalení má 2.818V. Je možné ji reklamovat ? Normálně nové baterky mají 3.1 až 3.2V.
Spousta zařízení už pod 2.6 – 2.7V považuje baterii za vybitou. Tudíž je mám podezření, že je buď stará, nebo nekvalitní ( ikdyž datum expirace se mi nepozdává, ale papír snese všechno)..

Jak je to právně ošetřeno, zda jde baterku vrátit? Něco jako kdyby zákazník koupil načnuté balení spreje/repelentu nebo filtr do něčeho, který by byl z půlky prázdný nebo vypsanou fixu

Vtipné na tom ale stejně jak to dokázat. Pokud předchozí baterky vydržela 8 roků, (a tahle kdyby vydržla dejme tomu jen 4 roky), tak stejně je to po záruce a za druhé obchod nemusí existovat, prostě je to dost dlouho.

Uff, jsou dva druhy lidí,
ti, kteří nikdy nic nereklamují, i kdyby to stálo nevímco, prostě to s úsměvem vyhodí nebo "posunou",

a ti, kteří reklamují každou blbost za pár šupů,

zvažte, zda se nezařadit jednáním blíže k té první skupině.

Kolik ta vaše baterka asi stála?