Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem materská dovolená

Dobrý den, prosím o radu.
Manželka byla z prvním dítetem na mateřské a ted rodičovské. Má smlouvu na dobui neurčitou. Ted očekáváme narození druhého potomka. Rodičovská nám vyjde akorád. Chci se optat, má narok znova na mateřskou dovoleno a nebo pujde hned na rodičák. Mezi dětma v práci nebyla.
děkuji

Vznikne-li se za trvání stejného zaměstnání nárok na PPM u dalšího dítěte
do čtyř let věku prvního dítěte, bude matka mít nárok na totéž jako u prvního dítěte.
Včetně dovolené za dobu mateřské dovolené.

Doporučuji nezapomenout o čerpání (nikoliv proplacení) písemně požádat včas
a před koncem čerpání dovolené zaměstnavateli doručit žádost o rodičovskou dovolenou
(RD musí navazovat na dovolenou, nelze čerpat dva typy volna souběžně).