Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internetové rádio

Dobrý den,
Mám dotazy týkající se Internetového rádia.
Předem děkuji za veškeré názory, odpovědi a pomoc.

1) Mé rádio nebude výdělečné, tedy neziskové, není nějaká jiná možnost než platit 5000 ,- OSA měsíčně za maximální počet 50 posluchačů? To je přeci absurdní ...

2) Jaké jsou případné sankce za tzv. "pirátské" internetové rádio?

3) Jaké licence si k tomu budu muset vyřídit?

4) Pokud budu rádio provozovat z ruského hostingu bez potřebné licence, mohu být v české republice nějakým způsobem stíhán když se nebude jednat o české rádio ale pouze o českého provozovatele?

Děkuji všem za odpovědi.
Riko.

aj český prevádzkovatel musí mať licenciu na tvz.verejnú produkciu,pokial sprostredkováva počúvanie rádia iným a nezáleží na tom,z akého zdroja čo púšťa,sprístupňuje /zdiela /autorský chránený obsah s inými osobami,už to nieje použitie pre osobnú potrebu,bohužial predpisy/zákoy/nariadenia sú také aké sú,bez sankcií by to bolo jedine keby si si dotyčných zavolal domov a počúvali by ste to tam,tam už to máš v podstate uhradené zčasti koncesionárskymi poplatkami......sankcie za takéto pirátske záležitosti môžu byť rôzne,od pokuty,ktorá je stanovená zákonom,pokial nemáš licenciu na verejnú produkciu,až po pridružené finančné nároky agentúr a záujmových združení umelcov,ktoré by si mohli nárokovať určité kompenzácie za to,že bez ich súhlasu verejne reprodukuješ diela umelcov,ktoré oni zastupujú,a tam môžu tieto nároky vystúpiť aj na milionové čiastky,s tým už dnes nieje žiadna sranda,kontrolné orgány existujú a chodia aj po všelijakých lokáloch a kontrolujú,či majitel lokálu má všetky potrebné papiere,pokial má v lokáli nejaké audiovizuálne zariadenie,ktoré môžu sledovať aj návštevníci......