Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výzva k předložení vyučtování energií.

1) Mám nárok požadovat vyučtování za energie za období 1.1.2018 až 1.9.2018 příští rok. Nájem končíme ke dni 31.8. 2018
2) A v tom případě požadovat zpětně po pronajimateli navrácení zvýšené částky za služby které osobně požadoval ?
3) Mám nárok požadovat vyučtování za energie za období 15.11 .2017 až 31.12.2017 ?
4) je nějaká cesta jak zkontrolovat kolik jsme vlastně využili energií za období v 3) aby se do toho nezapočítalo kolik vlastně spotřeboval předchozí nájemce ?

Děkuji Mockrát pokud mi někdo poradí.

Na otázky formulované jako první tři Vaše otázky zní odpověď: NE.
Nikdo nemá nárok cokoliv požadovat.

Je možné o něco požádat, je ale potřeba počítat s tím, že žádosti lze
(ne)vyhovět. Má-li člověk na něco nárok, je lepší dát přednost výzvě.

(1) + (3)
Míníte elektřinu ve společných prostorách domu? Tam přijde jedna faktura za celý rok na dům
a celková fakturovaná částka se rozpočte na bytové jednotky. Pokud se v tom období v bytě střídali
nájemníci, mohl/měl by majitel částku ještě rozdělit na nájemníky v závislosti na tom,
jakou poměrnou část roku v bytě bydleli (např. 10/12 a 2/12 → po týdnech to asi nikdo nerozpočítá).

(4)
Podle mne ne. Lze odhadnout, že se v době SEČ v domě spotřebuje více elektřiny než v době SELČ,
ale přesně rozpočíst to podle mne nepůjde. Většinou je jenom jeden elektroměr na dům.
Navíc by se jen obtížně zjišťovalo, jak často kdo jezdil výtahem, kolik elektřiny na něj asi připadá.
I když bych si dovedla představit, že výtah by mohl mít elektroměr samostatný…

(2)
Záleží na tom, na co byly zvýšené částky, určeny.

Poznámky:
Otázku jsem si spojila s Vaší otázkou ohledně nájmu pod vydřiduchem.
Jestli se mýlím a jde o něco jiného, omlouvám se.

Jestli ale otázka opravdu souvisí s tou zmíněnou, bylo lepší otázky spojit, nebo sem
alespoň přidat odkaz na dřívější, aby odpovídající měli k dispozici více informací → lépe
se pak odpovídá (málokdo tu asi čte všechny otázky).