Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyúčtování energií

Zdravím,

existuje stejně jako v případě bytů a nebytových prostor v bytových domech povinnost do určitého data udělat vyúčtování záloh na energie? Měl jsem loni v pronájmu obchod a na mou výzvu k předložení vyúčtování před jedním měsícem majitel reagoval tak, že se na tom pracuje. Docela rád bych dal vše účetně dokupy.

Díky

Čo to máš za zmluvu? Ty nemáš prístup k segregovanému meraču(-om) zasobujúce energiami prenajatý priestor? Ty si si nespravil za prítomnosti majiteľa stavy odpisov energií, prípadne vodného-stočného na meračoch za prenajaté obdobie?

Však ťa môže majiteľ ojebabrať podľa svojej ľubovôli, naúčtuje ti na tvoje triko sumy odtál-potál.

Ta výzva byla písemná?

Podle mne nelze ani majitelům bytů nařídit provést vyúčtování záloh na energie
v nějaké lhůtě po skončení nájmu, protože to závisí na dodavatelích energií.

Např. v Praze vím o jednom dodavateli elektřiny a jednom dodavateli plynu, kteří majiteli nemovitosti
až třikrát do roka vystaví mimořádnou fakturu na základě samoodečtu, ale konečná faktura přijde teprve
po „ročním“ odečtu.
Nevím, jestli to dělají i další dodavatelé, ani, kde všude může majitel o mimořádnou fakturu požádat.