Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Živnost a trestní rejstřík

Dobrý den,byl jsem před 2 roky odsouzen za držení omamných látek s trestem 20 000 kč který jsem zaplatil,měl jsem za to že nebudu mít záznam v rejstříku trestů. Nyní jsem chtěl začít podnikat tudíž jsem zašel na živnostenský úřad jenže jsem zjistil že mám záznam,přinesl jsem jim tedy trestní protokol a že to bude inviduálně posouzeno. Můžete mi prosím sdělit jaka je šance že mi to projde a můžu vést živnost? Dle vyhledávání google bych měl být v pohodě trest byl sice umyslný ale menší než jeden rok a již 2 roky žiji spořádané tudíž by na mě mělo být pohlíženo jako na bezuhoného. Živnosti byla volna a 2 řemeslné 1 koncesová.

Děkuji za odpověd a hezky den

No jde o to že potřebuji od 1.8 být už aktivní podnikatel což nevěřím ze mě stihnou vymazat druhy problém je že jsem to platil na splátky s tím že poslední splátka byla listopad 2017 takže mám dojem že musím počkat do listopadu aby to byl rok .. samotného mě to překvapilo hold za chybu se platí ale nevěřím přece ze kvůli 20 000 pokutě nemohu provozovat živnost ..

Jasně tomu rozumím ale v živnostenském zákoně se píše (hlavní části kdy není člověk bezúhonný) Ten, kdo trestný čin spáchal v nedbalosti. Ten, kdo čin spáchal úmyslně a zároveň skutková podstata činu souvisí s podnikáním. Takže by to snad na mě nemělo platit a měl bych oprávnění v pohodě dostat.

Na to se samozřejmě soustředím v prosinci kdy mohu zažádat o výmaz. Já chápu co píšeš jde mi o to že podle všeho jsem bezúhonny,podle živnostenskho zákona tak jsem chtěl vědět jestli to tak je. Ono když mám podepsané smlouvy atd tak je najednou blbý zjistit, že mám záznam který nesouvisí s podnikáním,ani nebyl víc jak rok nepodmíněně ani jsem nespáchal čin v nedbalosti. Proto jsem psal můj dotaz abych byl do pondělí v klidu a nestrachoval se co bude..

§6 (2)
Za bezúhonnou se pro účely tohoto zákona nepovažuje osoba, která byla pravomocně odsouzena pro trestný čin spáchaný úmyslně, jestliže byl tento trestný čin spáchán v souvislosti s podnikáním, anebo s předmětem podnikání, o který žádá nebo který ohlašuje, pokud se na ni nehledí, jako by nebyla odsouzena.

Tak snad ok :)

Sú to dva procesné úkony:

Výmaz a zahladenie.

Omáčky, výklady, judikáty, úradný postup si nájdi nete.

Pozn.: Do konca tvojho života nebudeš mať nikdy pred OČTK a súdmi zahladený akýkoľvek prečin či trestný čin aj v prípade zmeny Tr.zákona v prípade, ak si bol odsúdený ľudovodemokratickou, boľševickou mafiou za trestný zločin, ktorý sa po roku 1990 v platných zákonoch nenachádza.

Dôkaz:
napríklad záznamy za komunistický zločin § 117 (špekulácia), § 132 z.č. 140/1961 Zb. a spol. mafiánskych, boľševických paragrafov sa bude s tebou ťahať na vyžiadanie polície, štátneho zástupcu a justičnej, komunistickej mafie do konca života.

Dôležité, bude sa spomenutou milicionárskou čvargou zdegenerovaného lumpenproletariátu na tento výpis a odpis z registra trestov vždy prihliadať, aj ak si po roku 1989 čistý občan s anjelskými krídlami.

Mafia vrahov a megazlodejov komunistov na čele s eštébákmi, nič nenechá na náhodu.

Zlatí komunisti.

Jasně já se ptal kvůli tomu jestli to záleží tedy na živnosťaku nebo to je dle zákonu nějak ošetřený což je a to že můj případ není nějak závažný (citaci davat nebudu znám to nazpaměť) tak chápu že by neměl být problém .. doufám v to že to problém nebude dle všech možných fór a zákonu.. mám v tom už vloženy peníze tak by to byl problém pro mě.