Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Povolení k užívání IP kamery?

Dobrý den, tchán si pořídil tuto IP kameru https://www.czc.cz/bml-safe-view/219791/produkt a chce jí dát za okno, aby zabírala vchodové dveře. Jelikož bydlíme ve společném domě, tak se bojím, abych pak z toho neměl nějaké problémy. Proto bych uvítal radu ohledně toho jestli na to nepotřebuji povolení od úřadů nebo něco? Vím, že celkem nedávno začalo platit opatření ohledně osobních údajů a nejsem si jistý jak to je. Budu rád pokud mi to někdo dokážete upřesnit.

Zase si chytrejší, ako samotný zákon, pápežskejší od pápeža.

Za svojim oknom v svojej ústavou nedotknuteľnej nehnuteľnosti nech si inštaluje aj Hubla s desaťmetrovým zrkadlom s rozlíšením tera-giga pixelov stovky sveteľných rokov od snímača.

Smelo inštaluj, smelo snímaj, smelo záznamy uchovávaj pre nasledujúce generácie, smelo si záznamy doma prezeraj v ultra hd 5G kvalite, prípadne na holograme.

Dôležité je podľa zákona:
Nesmieš záznamy zverejňovať pred viac, ako troma nestrannými osobami alebo na verejnosti bez explicitného súhlasu dotknutých osôb, ale tiež, aby sa takto zverejnený záznam napriek súhlasu nepriečil zákonom a morálke.

Souhlas obyvatel domu není problém. Jsme tam všichni jedna rodina. Chápu, že když bych zabíral vnitřní prostor, že problém nebude, ale právě je kamera nasměrovaná ven. Nic zásadního nezabírá, ale je tam vidět sousedova zeď, takže teoreticky když s tím bude mít problém on, tak máme problém ne?

ano ,máte problém,robiť audiovizuálny záznam privátneho priestroru bez jednoznačne doložitelného súhlasu majitela pozemku/priestoru si naozaj koleduješ o prúser,povolenie nepotrebuješ len na natáčanie/fotenie na verejných priestranstvách,susedov privátny pozemok nieje verejné priestranstvo a to bez ohladu,akú časť by kamera zaberala.........pokial je to kamerový systém inštalovaný v privátnom priestore,do ktorého môžu mať prístup aj cudzí ludia/návštevy etc/ musí byť osadené upozornenie,že priestor je monitorovaný kamerovým systémom,a tým pádom aj vzniká ohlasovacia povinnosť na príslušných úradoch......

Sousedovi to zabírá opravdu jenom teď nic jiného tam nemůže být vidět. Má jí o dost vyšší než v jaké úrovni kamera je. S tou návštěvou mate celkem pravdu. Na to jsem moc nemyslel. Tak teď opravdu nevím jak to řešit. Na úřad se mi kvůli tomu opravdu nechce.