Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Insolvence a samovolné zrušení.

Mám insolvenci ve které zbývá doplatit 39 000 Kč.
Neptejte se mě prosím proč, ale chtěl bych si jí zrušit a se zbylými věřiteli se domluvit na splát. kalendáři.

Myslíte že to půjde?

potom se chci zeptat, jestli soud na žádost insolvenci zruší i přes to, že dlužím ins. správci na odměnách cca 5 tisíc? Lze i s ním domluvit splát. kalendář?

O „samovolném zrušení insolvence“ jsem nikdy neslyšela. Nemínil jste zrušení splátkového
kalendáře na vlastní žádost?

Jak byl nastaven splátkový kalendář? Měl jste splatit všechny dluhy nebo jenom jejich část? V druhém
případě podle mne nepřichází dohoda s věřiteli v úvahu (pochybuji, že by souhlasili). Zrušením splátkového
kalendáře byste se vrátil zpět na začátek a připravil se o možnost následného prominutí zbytku dluhů.

Znovu by Vám hrozila i případná exekuce, která v době insolvence nebyla proveditelná.

Dluh na odměnách správci by podle mne (jen odhad) mohl vést ke zrušení splátkového kalendáře.

Ale já toho o oddlužení zase tak moc nevím. Zkuste se poradit s tím, kdo Vám sepsal insolvenční
návrh a s insolvenčním správcem.

Tohle nepůjde, takhle insolvence nefunguje. Pokusy o domluvy jsou samozřejmě možné, ale nevěřím v úspěch dle tvých představ, to by museli být věřitelé (obvykle různé úvěrové společnosti, banky, Čez, Telekom a spol) padlí na hlavu - a to nejsou.

Mezi řádky cítím začátek mnohem většího průšvihu než -39 tisíc.