Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přepsání vody, elektřiny, plynu na nájemce.

Může pronajímatel pokud bude nájemce chtít na něj napsat veškeré služby v bytě? Voda, elektřina, plyn?
U elektřiny a plynu počítám že bude nájemce mít svou vlastní smlouvu s dodavately plynu a elektřiny.
Jak je to u vody? Stačí zajít z nájemcem na vodárnu a přepsat?

Co když nájemcovy vznikne po roce u vody nedoplatek a už v bytě bydlet nebude, bude vodárna chtít vodu v bytě odstřihnout do té doby než nájemce nedoplatek zaplatí?

Vodu si spoločne opíšte z merača pri odovzdávaní kľúčov od bytu, zober keš priemernú zálohu za vodné a stočené na počet obyvateľov na mesiac vopred.

Po skončení nájmu skontrolujte stav na merači stav a nejak sa dohodnete. Voda nie je položka, ktorá by ťa zruinovala. (Ak nenapustí dva plavecké bazény smerom do kanalizácie počas posledného mesiaca nájmu).

V tom prípade platby za vodu u VaK, a.s., zruš ak sú evidované na tvoje meno a nacionálie (prípadne na majiteľa nehnuteľnosti 1/1-ny z celku), pošli zmluvného nájomcu tieto náležitosti spolu s verifikovanou nájomnou zmluvou kompetentnou úradnou osobou, prepísať na jeho osobné údaje.

Teba, z postu prenajímateľa, to bude stáť detto úsilie, námaha, dotehniť sa k osobnému opisu stavu merača za účasti povereným pracovníkom vodární, logicky za účasti nájomcu, popodpisovať, zmeniť zmluvy o odbere, apod.

Zmluvne musíš mať tieto podmienky taxatívne v niektorom z čl. zmluvy zakomponované.

Marginálna pozn.:
(ktorý pako, krátkodobý nájomca, bez úľav na nájomnom, tieto šachy, peripetie, bude ochotný absolvovať z vlastnej vôli "ex privata industria", je otázne).

Ale je to možné, osobne tieto úkony spravím ale výhradne pri dlhodobých prenájmoch, nie v prípade nejakého trochára, ktorý nevie, kde ešte za šesť mesiacov, v akom kontajneri, či cudzom nájme, skončí.