Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem exekuce a insolvence

Může někdo podat exekuci na někoho kdo je v insolvenci? nebo se většinou čeká až insolvence skončí a až poté věřitel exekuci podá?

co když někomu vznikne den po schválení insolvence dluh například na nájmu, a promlčecí doba doba je pět let..jak se má pronajímatel zachovat, napadnout insolvenci se pokoušel o zrušení u soudu ale neúspěšně...dlužník je už 4 roky v insolvenci..po pátem roce kdy je v insolvenci platí taky promlčecí lhůta ?

Podmínkou oddlužení je mj. to, že dlužník nebude tvořit nové dluhy. Pokud by dlužník
se schváleným splátkovým kalendářem vytvořil další dluh, vedlo by to podle mne ke zrušení
insolvence a dlužník by byl znovu na začátku. Akorát by mu přibyl další dluh.

Pleteš se
To není jako podmínka ve vězení, kdy provedeš cokoli a jdeš sedět.
Nejdříve bys měla vysvětlit co je to nový dluh v insolvenci než tu začít jak malá strašit.
Člověk co je v insolvenci a dostane pokutu od policie např. za rychlou jízdu a na místě pokutu nezaplatí a odvolá se, jak bys to definovala ty chytrá? Vznikl mu dluh který mu může zrušit insolvenci? To samé pokuta za černou jízdu v MHD. Kdyby policie nebo MHD napadlo insolvenci že dlužníkovy vznikl ten tvůj dluh, tak by mu insolvenci zrušili?
To samé u dluhu na nájmu. On si peníze nepůjčil. Nelze mu zrušit insolvenci díky vzniku dluhu na nájmu nebo pokutách.

Insolvenční zákon,

§ 412
(1) Po dobu trvání účinků schválení oddlužení plněním splátkového kalendáře je dlužník povinen

g) nepřijímat na sebe nové závazky, které by nemohl v době jejich splatnosti splnit

§ 418
(1) Insolvenční soud schválené oddlužení zruší a současně rozhodne o způsobu řešení dlužníkova úpadku konkursem, jestliže

c) v důsledku zaviněného jednání vznikl dlužníku po schválení plánu oddlužení peněžitý závazek po dobu delší 30 dnů po lhůtě splatnosti

(2) Má se za to, že dlužník zavinil vznik peněžitého závazku podle odstavce 1 písm. c), byl-li k jeho vymožení vůči dlužníku nařízen výkon rozhodnutí nebo exekuce.

(3) Rozhodnutí podle odstavce 1 může insolvenční soud vydat, jen dokud nevezme na vědomí splnění oddlužení. Učiní tak po jednání, ke kterému předvolá dlužníka, insolvenčního správce, věřitelský výbor a věřitele, který zrušení oddlužení navrhl. Rozhodnutí podle odstavce 1 písm. a) až c) může insolvenční soud vydat i bez návrhu.

Podmínkou úspěšného oddlužení je hlavně plnit pravidelné měsíční úhrady (které musí být garantovány). Jen pokud povinný toto přestane splácet,dojde k návrhu ukončení dohodnutých smluv. Samozřejmě vytvořit si další dluhy dokáže jen šílenec,ale na schválené oddlužení to vliv nemá.