Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Použití zbraně

Dobrý den, nedávno jsem četl příběhy lidi kteří ke své obraně užili zbraň a narazil jsme na příběh muže ve středním věku. Kterého napadla skupina asi 5 lidi. Dva z těchto útočníků zranil a jednoho usmrtil bohužel jsem se nedozvěděl jak tento případ dopadl. Vím ze obrana by měla být duslednejsi než útok ale zase přiměřená. Jako třeba ze proti bezbrannemu útočníkovi nepouzit zbraň. Ale co když je útočníků bez zbraně právě 5 a při varovném výstřelu nereaguji a pokračují v útoku klidně i agresivněji. Jak by teoreticky prohlížel soud na takovou situaci kdy by člověk v sebeobraně proti nim pravé použil legálně drzenou zbraň.

Kdybych měl nějakou zbraň a ocitl bych se v situaci, že bych se cítil ohrožený na životě a neviděl bych jinou možnost, asi bych se řídil sloganem: "Lepší, když mne dvanáct soudí než aby mne šest neslo."

BTW: Zbrojní pas ani střelnou zbraň nemám a nehodlám si je pořizovat, doufám, že se u nás situace nezmění natolik, aby mne to přinutilo změnit názor.