Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vrátený PC z expertízy - poškodený HDD

Zdravím..
Dnes mi prišiel PC z forenznej expertízy (dôvod netreba udávať) s tým, že som až teraz (kvôli tomu že som bol cez deň v práci) zistil, že mám pokazený HDD.
Nejdú spúšťať žiadne programy, nejdú presúvať súbory, nejdú dokonca ani odinštalovať programy.
Chyby: -Error writing temporary file. Make sure your temp folder is valid.
-Error 1392: Setup adorted
-Unknown Hard Error
-C://Users/xxx-1/AppData/Lical/Temp/is-3ERIM.tmp/-isetup" Súbor alebo adresár je poškodený a nečitateľný
Môžem žiadať náhradu škody?
Vopred ďakujem

Řešení:

Je třeba rozlišit 2 faktory (ty se nevylučují):
1: odcizení dat : měl jsi je šifrovat
2: zničení dat měl si mít zálohu (že o ně přijdeš)
3. mohli data modifikovat (nebyla li šifrovaná) a pozměnit )

1. Neměl jsi jim počítač dávat (protože když dáš někomu, může data zničit, případně přečíst, nebo modifikovat)
1. případně s jiným nebo fake harddiskem
2. měl sis udělat zálohu, a porovnat vrácená data (ostatně by bylo zajímavé vidět, co se změnilo)
3. měl jsi data šifrovat (oni by si těžko je přečetli)